Sınavlarınızdaki başarınızdan dolayı sizi tebrik ederiz, aramıza hoş geldiniz. Meslek Yasamız Odadan alacağınız formları doldurarak 15 gün içinde yine Odamıza müracaat edip oda kaydınızı ve ruhsat müracaatınızı yaptırmanız gerekmektedir.

ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
Stajını bitirip meslek mensubu unvanı alan adaylar, Oda kütüğüne üye olmak zorundadırlar.
Bunun için gerekli evraklar:

ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

• TEOS dan Sınav Sonucu Başarılı Aday Tebligatı Belgesi 

• TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).

TÜRMOB Web Sayfasından E-birilk linkinde bulunan yeni üye kaydından sisteme kendinizi kayıtedip Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır ).Ayrıca İş Bankası Ankara-Küçükevler Şubesinde Bulunan TR45 0006 4000 0014 211 06780 21 IBAN No.lu Hesaba nakit olarak masrafsız ödeme yapılabilir.

• 12 Adet Biyometrik Fotoğraf

• 1 Adet Nüfus Cüzdan Fotokopisi

• Resmi Kuruma Verilmek Üzere Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya e-devlet üzerinden alınmış adli sicil belgesi

• Diploma Fotokopisi veya e-devlet üzerinden alınmış yeni mezun belgesi

• İkametgah (e-devlet üzerinden alınabilir)

• Büro açmayacaklar için Oda giriş bedeli 3.575 TL Aidat 2.380 TL. (Yapıkredi veya Vakıfbank Worldcard, Bonus Card ve İşbankası Maximum 6 taksit yapılabilmektedir.)

6322 sayılı "Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 20.Maddesi ile getirilen "Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı Muratpaşa Vergi Dairesi Müdürlüğüne 9.184,80 TL. ( 9229 koduyla yatırılacaktır. )

Büro açanlar için oda giriş bedeli 3.575 TL,  Aidat 4.170 TL, Büro tescil ücreti 3000 TL. (Türmob Mühür Bedeli 1.420 TL - TÜRMOB Online İşlemler Menüsünden yatırılacaktır.)

Maktu Aidat (RESMİ KURUMLARDA ÇALIŞANLAR, SGK,BAĞKUR,EMEKLİ SANDIĞINDA KAYITLI OLMAYANLAR) 2.085 TL.

 

• Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Odaya gelmeden yapmak istiyorsanız " Kredi Kartı Talimat Formu"nu doldurabilirsiniz ya da TÜRMOB E-Birlik üzerinden online ödeme yapabilirsiniz.

NOT : Yukarıdaki belgeler ile birlikte bizzat Odaya başvurmanız gerekmektedir.

Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları oda kayıt ücreti ödemeyecekler sadece varsa mevcut borçlarını kapatacaklardır.