30 Austos Zafer Bayram; Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 26 Austos’ta “Ordular lk Hedefiniz Akdeniz’dir. LER!” emri ile balam, 9 Eylül’de zmir’e girilmesi ile hedefe ulalarak kazanlm, Türk Ulusunun en büyük zaferlerinden birisidir.

Bu Zafer: Sakarya’da, nönü’de, Afyon’da, Dumlupnar’da, Aydn’da, Antep’te ve Mara’ta vurulup düen ve topran altndaki ulu köklerimiz olan KUVVAY MLLYE ehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere armaandr! Iklar içinde yatsnlar…

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarihimizin hiçbir zaman dilimini yok saymamtr. 26 Austos 1071 Malazgirt Zaferini de 29 Mays 1453’ü de tarihimizin anl dönemleri olarak görmü, okullarda verilen eitim müfredatlarnda yer alarak geleceimiz olan çocuklarmza öretilmitir.

Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadalar ve halkmzn üstün gayretleri ile gerçekletirdii bamszlk mücadelemiz sayesinde bir vatanmzn var olduu unutmamalyz. Pandemi gerekçesiyle tarihimizin bir bölümünü kutlayp bir bölümünü kutlamamak milli varlmza ve milli kimliimize zincir vurmak demektir.

Hem salgn nedeniyle hem de ülkemizde ve bölgemizde yaanan kritik gelimeler nedeniyle; birlik ve beraberliimizi pekitiren ulusal bayramlarmz özellikle bu günlerde çok daha büyük önem arz etmektedir. 30 Austos Zafer Bayram da Türk Ulusunun birlik içinde, dayanma ruhu ve kararllk ile kutlayaca bir bayram olmaldr, olacaktr.

Bamszlmz ve bir devlet olmamz salayan 30 Austos Zafer’ini bize armaan eden Büyük Önder Atatürk’e, silah arkadalarna, Kahraman Ordumuza, Tüm ehitlerimize ükranlarmz sunuyor, bu büyük bayram Kutluyorum.

 

Emrullah Tayfun ÇAVDAR
Bakan