Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümü anısına düzenlediğimiz “ATATÜRK” konulu online konferans; ünlü tarihçimiz Sinan MEYDAN’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Konferansın açış konuşmasını yapan Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’nci yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

İlkeleriyle ve yaptıklarıyla, bizler için aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe açılan bir kapı olan Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcumuzu, hedeflerinden sapmayarak ve gelecek nesiller için daha çok çalışarak ödeyeceğiz.

Sadece bizim değil, tüm dünyanın bilgisine, hoşgörüsüne, cesaretine saygı duyduğu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.” dedi ve bizleri kırmayarak, birikimlerini bizlerle paylaşmak için bugün burada bizimle olan, Sinan MEYDAN’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sinan MEYDAN sözlerine “ATATÜRK’ü anlamının ve anlatmanın milli bir görev olduğunu, 2020 Türkiye’sinde bağımsız vatan ve uygar yaşam adına ne görürseniz bunların tamamı ya ATATÜRK’ün eseridir yada bunların büyük bir bölümünün temeli onun eseridir.” Diyerek başladı. Konferansın devamında dinleyicilere ATATÜRK’ün yaşamı, milli mücadele yılları, zaferleri, ilkeleri ve devrimleri ile yaşamımızı nasıl şekillendirdiğini aktardı.